Podziękowanie za docenienie pracy – wzór

17 

Podziękowanie za docenienie pracy może przygotować pracownik nagrodzony premią, awansem, czy innego typu nagrodą. Jest to ważny element relacji międzyludzkich, pozwalający wyrazić wdzięczność za pochwałę czy uznanie.

Choć wydaje się, że podziękowanie za docenienie jest prostym gestem, to ma ogromne znaczenie dla przełożonego, gdyż wielu pracowników nie zaprząta sobie tym głowy.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór podziękowania za docenienie pracy – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

W jaki sposób można podziękować za docenienie pracy?

Prostym sposobem na podziękowanie za docenienie pracy jest odwdzięczenie się odpowiednim upominkiem. Taki prezent nie musi być kosztowny, ani wyszukany – wręcz przeciwnie, powinno to być coś prostego i uniwersalnego, jak chociażby kwiaty, czekoladki, kawa, czy książka.

Podarunek trzeba dopasować jednak do charakteru odbiorcy. Nieco inny sposób na wyrażenie wdzięczności to organizacja formalnego spotkania, na przykład w kawiarni. Wiele zależy jednak od tego, jaki charakter mają relacje między pracownikami a przełożonymi w danej firmie. 

Jak napisać podziękowania za docenienie pracy?

Najprostszy sposób na wyrażenie wdzięczności za uznanie to wypełnienie wzoru podziękowań za docenienie pracy. Taki list można przesłać mailem lub wydrukować i przekazać szefowi osobiście.

Wiadomość pozwala w sposób bezpośredni wyrazić swoją wdzięczność. Nie jest też w żaden sposób ryzykowna czy wymagająca. Przygotowanie pisemnych podziękowań świadczy nie tylko o wysokim poziomie kultury osobistej, ale również o tym, że pracownik docenia pracodawcę za to, że ten zauważył jego wysiłki i uznał je za godne pochwały.

Pisząc podziękowania, należy pamiętać o szczerości, ale też o tym, że pismo skierowane do pracodawcy ma charakter oficjalny. Dokument nie powinien być zatem nadmiernie emocjonalny.

Jeśli doceniając pracę pracownika pracodawca określił, dlaczego przyznaje mu wyróżnienie lub nagrodę, w podziękowaniach można odnieść się do tych słów, dziękując na przykład za podarowanie pracownikowi możliwości wykazania się, czy za zaufanie. 

podziekowanie-za-docenienie-pracy-wzor
Podziękowanie za docenienie pracy - wzór
17