Podanie o wyrównanie dodatku stażowego – wzór

17 

Dodatek stażowy – dodatek za wysługę lat pracy – przysługuje pracownikom samorządowym. Zwykle jest wypłacany po 5 latach pracy i stanowi 5% wynagrodzenia zasadniczego, a z roku na rok wzrasta o jeden punkt procentowy.

Przepisy przewidują jednak sytuację, w której możliwe jest jego zwiększenie na podstawie wykazania przez pracownika dłuższego stażu pracy. Podanie o wyrównanie dodatku stażowego może złożyć więc ten pracownik, który pracował w gospodarstwie rolnym, służył w wojsku czy pobierał zasiłek dla bezrobotnych. 

Co ważne, podanie o wyrównanie dodatku stażowego może obejmować okres maksymalnie 3 lat wstecz. Jeśli więc pracodawca rozpatrzy takie pismo pozytywnie, to powinien wypłacić pracownikowi różnicę pomiędzy wypłaconym miesięcznie świadczeniem a świadczeniem należnym pracownikowi.

Warto pamiętać, że pracodawca może żądać od pracownika dokumentów, które potwierdzą nieuwzględnione do tej pory okresy zatrudnienia. Jeśli pracownik je dostarczy, obowiązkiem pracodawcy jest uwzględnić jego wniosek o wyrównanie dodatku.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o wyrównanie dodatku stażowego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o wyrównanie dodatku stażowego – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-wyrownanie-dodatku-stazowego-wzor
Podanie o wyrównanie dodatku stażowego - wzór
17