Podanie o staż – wzór

17 

Staż pozwala osobom bezrobotnym czy absolwentom szkół wyższych zdobyć cenne doświadczenie, nabyć wiedzę i umiejętności praktyczne, a także zweryfikować swoje oczekiwania odnośnie danego stanowiska pracy.

Wiąże się także z korzyściami finansowymi – stypendium w wysokości 120% zasiłku dla bezrobotnych wypłacanego przez powiatowy urząd pracy. Istnieje więc wiele powodów, dla których warto złożyć podanie o staż.

Taki dokument kieruje się do pracodawcy, najlepiej w nawiązaniu do konkretnej oferty stażowej. Niewykluczone jest jednak również złożenie podobnego wniosku nawet wtedy, kiedy pracodawca nie rekrutuje akurat na żadne stanowisko.

Podanie o staż to pismo o charakterze formalnym, dlatego powinno zawierać szereg niezbędnych danych – kandydata na stażystę i potencjalnego pracodawcy.

Należy opisać w nim swoje kwalifikacje, czyli ukończone kierunki studiów, ukończone szkoły, ewentualnie posiadane doświadczenie oraz pozytywne cechy, czyli tak zwane kompetencje miękkie. Jeśli to możliwe, we wniosku o staż warto napisać też o dotychczas odbytych praktykach czy innych stażach.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór podania o staż, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie o staż – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-o-staz-wzor-przyklad-pdf-doc
Podanie o staż - wzór
17