Podanie nauczyciela o przeniesienie – wzór

17 

Nauczyciel może przenieść się do pracy w innej szkole w tej samej lub innej miejscowości na swój własny wniosek. Formalnie, przeniesieniem pedagoga zajmuje się dyrektor placówki docelowej, jednak podanie nauczyciela o przeniesienie składa do dyrektora szkoły zatrudniającej. Jeśli kierujący placówka wyraża zgodę na przeniesienie, dalsze procedury przejmuje dyrektor szkoły, do której nauczyciel chce się przenieść.

Do sporządzenia pisma z prośbą o przeniesienie pedagog może wykorzystać wzór podania nauczyciela o przeniesienie, który odpowiednio uzasadni. Argumentami przemawiającymi za przeniesieniem mogą być natomiast między innymi zmiana miejsca zamieszkania czy problemy w dotychczasowym miejscu pracy.

Jeśli podanie nauczyciela o przeniesienie zostanie zaakceptowane, dyrektor szkoły docelowej zasięgnie opinii organu prowadzącego i przyjmie nauczyciela do pracy w swojej placówce. Warto pamiętać, że nauczyciel może zostać przeniesiony także z inicjatywy dyrektora, nawet jeśli nie wyraża na to zgody, ale wtedy okres przeniesienia nie może przekroczyć 3 lat.

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór podania nauczyciela o przeniesienie, który pobierzesz poniżej:

Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Podanie nauczyciela o przeniesienie – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

podanie-nauczyciela-o-przeniesienie-wzor
Podanie nauczyciela o przeniesienie - wzór
17