Opinia o rodzicach adopcyjnych – wzór

17 

W procesie adopcyjnym kandydaci na rodziców samodzielnie przygotowują wniosek o adopcję i życiorys kandydatów do adopcji. Natomiast opinię o rodzicach adopcyjnych przygotowują ich osoby bliskie, znajomi, a niekiedy nawet pracodawca.

Opinia o rodzicach adopcyjnych nie jest sporządzana według obowiązującego odgórnie wzoru. To osobista wypowiedź osoby, która zna kandydata na rodzica, opisująca go z uwzględnieniem jego przyszłej roli opiekuna prawnego adoptowanego dziecka. 

Opinia o rodzicach adopcyjnych może zostać napisana odręcznie. O wystawienie takiej opinii kandydaci mogą poprosić swoje rodzeństwo, znajomych z pracy czy inne osoby bliskie. Pismo warto przygotować w oparciu o przykładową opinię o rodzicach adopcyjnych, która podpowiada, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę. 

W większości przypadków wzór opinii o rodzicach adopcyjnych opisuje kandydatów na rodziców pod kątem ich charakteru, poczucia odpowiedzialności, podejścia do dzieci. O taką opinię warto poprosić przede wszystkim tych znajomych, którzy sami posiadają dzieci – zwłaszcza jeśli kandydaci na rodziców adopcyjnych mają z nimi bliski kontakt. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opinia o rodzicach adopcyjnych – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

opinia-o-rodzicach-adopcyjnych-wzor
Opinia o rodzicach adopcyjnych - wzór
17