Odpowiedź na pozew o obniżenie alimentów – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Jeśli zobowiązany do alimentów złożył wniosek o ich obniżenie, jako strona postępowania możesz złożyć odpowiedź na pozew o obniżenie alimentów. W odpowiedzi na pozew należy przedstawić swoje stanowisko odnośnie obniżenia alimentów. W piśmie warto przedstawić wszelkie argumenty, które przemawiają za zachowaniem dotychczasowej wysokości alimentów.

Można odwołać się do swoich zarobków, rosnącej inflacji i rosnących wydatków na dziecko, kosztów utrzymania dziecka, rosnących rachunków za media itp. W odpowiedzi warto przedstawić fakty, które mogą pomóc w udowodnieniu przed sądem, że obniżenie alimentów byłoby niekorzystne dla dziecka.

Należy wykazać, że dotychczasowa wysokość alimentów była adekwatna do potrzeb dziecka i że zmniejszenie tych środków spowoduje trudności finansowe i w efekcie problemy z utrzymaniem dziecka. Aby ułatwić Ci sporządzenie odpowiedzi na pozew o obniżenie alimentów – przygotowaliśmy gotowy do wypełnienia wzór, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (1)

Na szczęście ustawodawca przewidział odwołanie od pozwu o obniżenie alimentów, jeśli razem z odwołaniem w parze idą uzasadnione przyczyny zaprzeczające obniżeniu świadczeń alimentacyjnych.

1 opinia dla Odpowiedź na pozew o obniżenie alimentów – wzór

  1. Dariusz Tucholski

    wszystko się zgadza, polecam wzór dokumentu

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odpowiedz-na-pozew-o-obnizenie-alimentow-wzor
Odpowiedź na pozew o obniżenie alimentów - wzór
17