Biznesplan małej gastronomii – wzór

17 

Biznesplan małej gastronomii jest dokumentem, który pozwala rozpocząć planowanie przedsięwzięcia. Należy uwzględnić w nim między innymi określenie celu projektu, jego zakresu i metod, jakimi przedsiębiorca zamierza realizować inwestycję. Jak napisać biznesplan gastronomiczny?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – przykładowy wzór biznesplanu małej gastronomii – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Jak napisać biznesplan małej gastronomii?

Każdy biznesplan najłatwiej jest sporządzać zgodnie z zasadą od ogółu do szczegółu. Na początku warto przygotować zatem schemat swojej wizji, a następnie rozbudowywać poszczególne jego punkty, uzupełniać je i doskonalić.

Przykładowy biznesplan małej gastronomii powinien zawierać między innymi:

  • wprowadzenie, czyli ogólną koncepcję biznesu,
  • opis projektu – jego cele oraz wyjątkowe elementy oferty, wyróżniające ją na rynku,
  • analizę rynku, w tym dane na temat konkurencji oraz potencjalnych klientów,
  • informacje na temat finansów – źródeł finansowania biznesu,
  • strategię marki,
  • informacje o lokalach kupowanych/wynajmowanych na rzecz prowadzenia biznesu.

Aby przygotować dobry biznesplan, możesz sięgnąć po sprawdzony wzór biznesplanu małej gastronomii, który opracowaliśmy z myślą o nowych przedsiębiorcach – zwłaszcza tych ubiegających się o dotacje na start.

Biznesplan do dotacji

Wzór przykładowego biznesplanu małej gastronomii może zostać wykorzystany w procesie ubiegania się o dotacje. W tym przypadku dokument musi być jasno zdefiniowany, czyli powinien zawierać określone informacje.

Najczęściej wymaga się, aby wskazywał, jakie korzyści chce osiągnąć przedsiębiorca oraz w jaki sposób zamierza to zrobić, przy czym jego plany muszą pokrywać się z założeniami polityki Unii Europejskiej, która stoi za takimi dotacjami.

W biznesplanie do dofinansowania uwzględnia się analizę finansową, która musi wykazać, że przychody pokrywają wydatki. Dokument ma za zadanie przekonać urzędników, że realizacja planu na biznes nie jest ryzykowna, a sam lokal gastronomiczny będzie generował zyski. Dodatkowo przedsiębiorca może powołać się na korzyści, jakie przyniesie jego biznes lokalnie, np. zmniejszenie bezrobocia. 

biznes-plan-malej-gastronomii-wzor
Biznesplan małej gastronomii - wzór
17