Zgoda sąsiada na przyłącze gazowe wzór

17 

Budowa przyłącza gazowego, wiąże się z koniecznością wykonania wykopów na terenie nieruchomości sąsiedniej. W związku z tym inwestor zawsze potrzebował będzie pisemnej zgody sąsiada na przyłącze gazowe, którą okaże między innymi dostawcy gazu. Bez takiej zgody nie wolno przystąpić do jakichkolwiek prac, ponieważ sąsiad może zgłosić sprawę do sądu, żądając przywrócenia stanu poprzedniego, czyli likwidacji przyłącza.

Aby uchronić się przed takimi konsekwencjami, inwestor może wykorzystać nasz gotowy do wypełnienia wzór zgody sąsiada na przyłącze gazowe, który wystarczy przedstawić sąsiadowi do podpisu. Jeśli sąsiad za wyrażenie zgody na przyłącze żąda wynagrodzenia, kwestie ewentualnej odpłatności należy uregulować w treści dokumentu. 

Zgoda sąsiada na przyłącze gazowe pełni rolę dowodową i zabezpiecza interes inwestora, ale warto pamiętać, że nie wyłącza jego odpowiedzialności w zakresie przywrócenia nieruchomości sąsiedniej do należytego stanu czy też zapłaty odszkodowania za ewentualne szkody, których nie będzie on w stanie naprawić. 

Kategorii ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda sąsiada na przyłącze gazowe wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-sasiada-na-przylacze-gazowe-wzor
Zgoda sąsiada na przyłącze gazowe wzór
17