Zgoda rodzica na zabieg kosmetyczny – wzór

17 

Każdy człowiek ma prawo decydować o swoim zdrowiu czy integralności cielesnej, jednak zgoda na zabieg kosmetyczny musi zostać udzielona zgodnie z zasadami współżycia społecznego. Oznacza to, że lekarz czy kosmetolog nie mogą przeprowadzić zabiegu bez zgody klienta, a w przypadku osób niepełnoletnich również bez zgody opiekuna prawnego. Zgoda rodzica na zabieg kosmetyczny będzie niezbędna, jeśli procedura ta łączy się z uszkodzeniem ciała w jakimkolwiek, nawet niewielkim stopniu. 

Warto pamiętać, że zgoda rodziców czy opiekunów prawnych nie zawsze jest wystarczająca. W przypadku poważnych zabiegów konieczne jest uzyskanie zgody sądu rodzinnego. Pisemna zgoda rodzica na zabieg kosmetyczny wystarczy, jeśli zabieg ten jest drobny i mało ryzykowny. 

Do przygotowania oświadczenia woli opiekunowie mogą wykorzystać wzór zgody rodzica na zabieg kosmetyczny, w którym zgoda wyrażana jest na konkretny, szczegółowo określony zabieg. Pismo powinno zawierać także zapis o realizacji poszerzonego obowiązku informacyjnego względem pacjenta, czyli o przekazaniu mu wszystkich informacji o możliwych powikłaniach czy konsekwencjach, nawet tych występujących bardzo rzadko. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zgoda rodzica na zabieg kosmetyczny – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zgoda-rodzica-na-zabieg-kosmetyczny-wzor
Zgoda rodzica na zabieg kosmetyczny - wzór
17