Wzór ewidencjonowania czasu pracy wykonywania umowy zlecenie

17 

Umowa zlecenie rozliczana jest na podstawie przepracowanych godzin, których liczba w każdym miesiącu może być inna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ewidencjonowanie czasu pracy wykonywania umowy zlecenia musi odbywać się na piśmie.

Korzystnie jest również, kiedy zarówno zleceniodawca, jak i zleceniobiorca we własnym zakresie prowadzą ewidencję czasu pracy. Pozwala to bowiem zweryfikować liczbę przepracowanych godzin, a  w razie nieporozumień porównać zapisy obu stron. 

Pisemna forma ewidencjonowania czasu pracy wykonywania umowy zlecenie jest ważna nie tylko dla poprawnego wyliczenia przysługującego zleceniobiorcy wynagrodzenia, ale również na potrzeby ewentualnej kontroli Inspekcji Pracy, która sprawdza, czy osoba zatrudniona na umowę zlecenie otrzymuje minimalne wynagrodzenie za godzinę pracy.

Brak ewidencjonowania czasu pracy przy umowie zlecenie wiąże się dla zleceniodawcy z karą grzywny w wysokości nawet do 30 000 zł. Poza tym warto pamiętać, że pracodawca ma obowiązek przechowywać karty ewidencyjne przez okres aż 10 lat od dnia zakończenia stosunku pracy. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór ewidencjonowania czasu pracy wykonywania umowy zlecenie, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór ewidencjonowania czasu pracy wykonywania umowy zlecenie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-ewidencjonowania-czasu-pracy-wykonywania-umowy-zlecenie
Wzór ewidencjonowania czasu pracy wykonywania umowy zlecenie
17