Wniosek o zwolnienie z WOT – wzór

(1 opinia klienta)

17 

Żołnierz WOT zostanie zwolniony ze służby, jeśli nie będzie wypełniał należycie swoich obowiązków, nie wyrazi zgody na badania lekarskie, nie zgodzi się na zmianę stanowiska czy też gdy przekroczy określony wiek i przestanie podlegać obowiązkowi służby wojskowej. Jednak żołnierz WOT może złożyć także rezygnację dobrowolną. Jego wniosek o zwolnienie z WOT musi przyjmować formę pisemną. Wymagane jest także uzasadnienie rezygnacji. 

Pismo z prośbą o zwolnienie ze służby żołnierz składa do kancelarii jednostki wojskowej. Może przygotować je w oparciu o nasz gotowy wzór wniosku o zwolnienie z WOT, wypełniając pismo własnymi danymi i własnym uzasadnieniem. W takim uzasadnieniu żołnierz ma prawo powołać się na swoje osobiste plany życiowe, stan zdrowia czy na niespełnione oczekiwania odnośnie służby.

Należy pamiętać, że rezygnacja z WOT wiąże się z zachowaniem obowiązkowego okresu wypowiedzenia, który może wynosić 3 lub 6 miesięcy. Po przyjęciu wniosku o zwolnienie z WOT i zaakceptowaniu go przez dowódcę jednostki, żołnierz zapisywany jest do rezerwy.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (1)

1 opinia dla Wniosek o zwolnienie z WOT – wzór

  1. Wniosek

    Ok

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zwolnienie-z-wot-wzor
Wniosek o zwolnienie z WOT - wzór
17