Wniosek o zwiększenie etatu na 3/4 – wzór

17 

Pracownik pracujący na ⅛ czy ½ etatu, może złożyć wniosek o zwiększenie etatu na ¾, adresując go do swojego pracodawcy. Prośba tego typu rozpatrywana jest uznaniowo.

Pracodawca nie ma obowiązku wyrażenia zgody na podwyższenie wymiaru czasu pracy pracownika. Wiele zależy zatem od tego, jak osoba zatrudniona uzasadni swoją prośbę. 

Wniosek o zwiększenie etatu na ¾ może zostać uzasadniony faktem, że pracownik realnie świadczy już pracę w takim wymiarze godzin. Zgodnie z przepisami kodeksu pracy, jego umowa nie powinna przewidywać bowiem niekorzystnych warunków zatrudnienia, w tym zwłaszcza nieproporcjonalnego wynagrodzenia za pracę.

Innym uzasadnieniem wniosku o zwiększenie etatu na ¾ może być też wskazanie na fakt, iż przyczyna wnioskowania o obniżenie etatu do ½ czy ¼ już nie obowiązuje i pracownik jest w stanie świadczyć pracę w większym wymiarze godzin. 

Jeśli pracodawca zgodzi się na zwiększenie etatu do ¾, zawrze z pracownikiem porozumienie zmieniające, czyli aneks do umowy o pracę przewidujący wyższy wymiar godzin pracy i proporcjonalnie wyższe wynagrodzenie. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zwiększenie etatu na 3/4, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zwiększenie etatu na 3/4 – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zwiekszenie-etatu-na-3-4-wzor
Wniosek o zwiększenie etatu na 3/4 - wzór
17