Wniosek o zniesienie współwłasności samochodu wzór PDF DOC

17 

Współwłasność samochodu może zostać zniesiona na kilka sposobów – między innymi poprzez zawarcie umowy kupna sprzedaży ze współwłaścicielem, złożenie oświadczenia o zrzeczeniu się współwłasności czy też zawarcie umowy darowizny na rzecz jednego współwłaściciela. W każdym z tych przypadków konieczne jest dopełnienie formalności poprzez złożenie wniosku o zniesienie współwłasności samochodu w wydziale komunikacji i zaktualizowanie dowodu rejestracyjnego. 

Jeśli strony nie są w stanie porozumieć się w sprawie zniesienia współwłasności, każdy z właścicieli ma też prawo złożyć wniosek o zniesienie współwłasności samochodu do sądu. Złożenie takiego wniosku prowadzi do przyznania pojazdu jednej ze stron i zadecydowania o wysokości rekompensaty dla strony poszkodowanej. 

Wniosek do sądu nie ma żadnej odgórnie ustalonej formy, ale powinien spełniać podstawowe wymogi stawiane pismom sądowym. Warto więc przygotować go w oparciu o wzór wniosku o zniesienie współwłasności samochodu, który uwzględnia wszystkie niezbędne elementy formalne. 

Gotowy wzór wniosku o zniesienie współwłasności samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zniesienie współwłasności samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu-wzor-pdf-doc
Wniosek o zniesienie współwłasności samochodu wzór PDF DOC
17