Wniosek o zamontowanie podzielników ciepła wzór

17 

Podzielniki ciepła montuje się na kaloryferach. Urządzenia służą do sprawiedliwego podziału ciepła zużytego przez wszystkich mieszkańców budynku. Na podstawie ich odczytów ustala się tak zwane koszty zmienne ogrzewania i rozlicza lokatorów ze zużycia ciepła pod koniec okresu grzewczego.

Korzystanie z podzielników ciepła powinno ułatwiać sprawiedliwe rozliczanie wszystkich mieszkańców bloku, ale dzieje się tak jedynie pod warunkiem, że korzystają z nich wszyscy i że żaden lokator nie manipuluje odczytami.

Jeśli użytkownicy lokali pragną, aby w ich mieszkaniach zainstalowano podzielniki, odpowiedni wniosek w tej sprawie powinni skierować do zarządcy budynku – wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej. 

Zarządca nieruchomości zajmuje się montażem, konserwacją i odczytywaniem pomiarów z podzielników ciepła. Koszty montażu takich urządzeń mogą zostać pokryte z funduszu remontowego. Natomiast w przypadku uszkodzenia podzielnika, kosztami naprawy z reguły obciąża się właściciela mieszkania, który doprowadził do usterki. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o zamontowanie podzielników ciepła, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o zamontowanie podzielników ciepła wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-zamontowanie-podzielnikow-ciepla-wzor
Wniosek o zamontowanie podzielników ciepła wzór
17