Wniosek o wydanie dokumentacji pracowniczej PDF wzór

(1 opinia klienta)

17 

Pracodawca ma obowiązek wydania dokumentacji pracowniczej w części lub w całości na wniosek pracownika złożony w formie pisemnej, lub elektronicznej. Taki obowiązek wynika bezpośrednio z przepisów kodeksu pracy, a dotyczy nie tylko samego pracownika, ale także jego bliskich w przypadku śmierci osoby zatrudnionej. 

Wniosek o wydanie dokumentacji pracowniczej dołącza się do akt pracownika: do części B, jeśli został złożony przez pracownika lub do części C, jeśli został złożony przez byłego pracownika lub uprawnionego członka rodziny. 

Na wniosek o wydanie dokumentacji pracowniczej pracodawca wydaje akta osobowe w formie papierowej lub elektronicznej. Jeśli przechowuje dokumentację w formie papierowej, wydaje kopię części lub całości akt, składając na nich swój podpis, który potwierdza zgodność kopii dokumentacji z aktami osobowymi pracownika.

W przypadku przechowywania akt w formie elektronicznej pracodawca sporządza odwzorowanie cyfrowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami – zapisane w formacie PDF i opatrzone kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną/kwalifikowanym podpisem elektronicznym pracodawcy.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wydanie dokumentacji pracowniczej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (1)

1 opinia dla Wniosek o wydanie dokumentacji pracowniczej PDF wzór

  1. Maria Napieralska

    Bardzo dobry wzór wniosku, oczywiście polecam

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wydanie-dokumentacji-pracowniczej-pdf-wzor
Wniosek o wydanie dokumentacji pracowniczej PDF wzór
17