Wniosek o ściganie dłużnika alimentacyjnego wzór

17 

Jak napisać zawiadomienie o niealimentacji? Wniosek o ściganie dłużnika alimentacyjnego to formalne pismo, które sporządza się w celu podjęcia działań prawnych mających na celu egzekucję należnych alimentów.

Wniosek o ściganie dłużnika alimentacyjnego może być złożony przez osobę uprawnioną do alimentów, na przykład przez rodzica opiekującego się dzieckiem, które nie otrzymuje należnych świadczeń.

Wniosek ten zawiera zazwyczaj informacje dotyczące dłużnika (takie jak imię, nazwisko, adres), dane uprawnionego do alimentów, oraz inne dane dotyczące samych alimentów. Do wniosku dołączyć można również dokumentację potwierdzającą istnienie długu, na przykład orzeczenie sądu dotyczące wysokości alimentów.

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Po złożeniu wniosku o ściganie dłużnika alimentacyjnego, organy odpowiedzialne, czyli Policja, Prokuratura lub Sąd będą podejmować działania mające na celu egzekucję należnych alimentów.

Może to być na przykład zajęcie wynagrodzenia dłużnika alimentacyjnego, zajęcie jego rachunków bankowych, zajęcie jego majątku (np. telefonu, samochodu, komputera), windykacja komornicza lub inne środki mające na celu odzyskanie zaległych płatności alimentacyjnych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o ściganie dłużnika alimentacyjnego wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-sciganie-dluznika-alimentacyjnego-wzor
Wniosek o ściganie dłużnika alimentacyjnego wzór
17