Wniosek o rezygnację z WOT – wzór

17 

Żołnierz WOT może zostać zwolniony ze względu na swoje zachowanie czy sposób wypełniania obowiązków służbowych. Możliwa jest także dobrowolna rezygnacja ze służby w WOT. Wniosek o rezygnację z WOT musi jednak być uzasadniony, najlepiej przyczynami związanymi z życiem rodzinnym. 

Należy wiedzieć, że przyjęty wniosek o rezygnację z WOT skutkuje wpisaniem żołnierza do rezerwy. Rezygnację należy składać do kancelarii jednostki wojskowej osobiście lub listownie. Co ważne, rezygnującego żołnierza zawsze obowiązuje okres wypowiedzenia: 6 miesięcy w przypadku służby kontraktowej lub 3 miesiące w przypadku służby zawodowej. 

Do przygotowania pisemnej rezygnacji żołnierz może wykorzystać wzór wniosku o rezygnację z WOT, który uwzględnia wszystkie niezbędne elementy formalne takiego pisma, a także proponowane uzasadnienie, np. problemy zdrowotne czy zmianę planów życiowych. Warto wiedzieć, że rezygnację z WOT można złożyć również w przypadku niespełnionych oczekiwań odnośnie służby, która często okazuje się bardziej wymagająca, niż żołnierz się spodziewał.

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o rezygnację z WOT – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-rezygnacje-z-wot-wzor
Wniosek o rezygnację z WOT – wzór
17