Wniosek nauczyciela o przeniesienie w stan nieczynny – wzór

17 

Zgodnie z przepisami Karty nauczyciela, nauczyciel, który otrzymał wypowiedzenie z tak zwanych przyczyn organizacyjnych, może złożyć wniosek o przeniesienie w stan nieczynny. Wniosek nauczyciela o przeniesienie w stan nieczynny powinien zostać sporządzony w ciągu 30 dni od daty zwolnienia.

Kiedy można wykorzystać wzór wniosku nauczyciela o przeniesienie w stan nieczynny? Wspomniane rozwiązanie stosuje się w przypadku zwolnienia pedagoga z przyczyn częściowej likwidacji lub zmian organizacyjnych powodujących zmniejszenie liczby oddziałów w szkole, a także zmiany planu nauczania uniemożliwiającego dalsze zatrudnianie pedagoga w pełnym wymiarze zajęć. 

Wniosek nauczyciela o przeniesienie w stan nieczynny sprawia, że nauczyciel pozostaje pracownikiem szkoły przez kolejne 6 miesięcy. Nie świadczy pracy, ale otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze. Przysługują mu również świadczenia pracownicze. Po upływie stanu nieczynnego stosunek pracy nauczyciela wygasa. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór wniosku nauczyciela o przeniesienie w stan nieczynny, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek nauczyciela o przeniesienie w stan nieczynny – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-nauczyciela-o-przeniesienie-w-stan-nieczynny
Wniosek nauczyciela o przeniesienie w stan nieczynny - wzór
17