Wniosek do samorządu szkolnego – skreślenie z listy uczniów

(1 opinia klienta)

17 

Z listy uczniów można skreślić jedynie ucznia pełnoletniego. Aby dokonać takiej czynności, należy uzyskać opinię samorządu uczniowskiego oraz uchwałę rady pedagogicznej. Dokumenty te zostaną sporządzone na wniosek do samorządu szkolnego o skreślenie z listy uczniów. Wniosek ten może przygotować sam pełnoletni uczeń.

Dyrektor szkoły może skreślić ucznia z listy w drodze decyzji, o ile możliwość taką przewiduje statut szkoły. Niezbędny będzie jednak wniosek o skreślenie z listy, który można przygotować w oparciu o nasz wzór wniosku do samorządu szkolnego. W odpowiedzi na wniosek dyrektor zasięga opinii samorządu uczniowskiego, natomiast samo skreślenie następuje na skutek uchwały podjętej przez radę pedagogiczną.

Warto pamiętać, że skreślenie z listy uczniów w przypadku szkoły prywatnej może nastąpić także w odniesieniu do dzieci niepełnoletnich. W takim przypadku wniosek do samorządu szkolnego nie jest niezbędny – decyzję w sprawie podejmuje dyrektor. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór wniosku do samorządu szkolnego, który pobierzesz poniżej:

Opinie (1)

1 opinia dla Wniosek do samorządu szkolnego – skreślenie z listy uczniów

  1. Marianna Kobielik

    Dziękuję serdecznie, bardzo potrzebowałam ten dokument.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-do-samorzadu-szkolnego-skreslenie-z-listy-uczniow
Wniosek do samorządu szkolnego - skreślenie z listy uczniów
17