Wniosek do samorządu szkolnego – skreślenie z listy uczniów

17 

Z listy uczniów można skreślić jedynie ucznia pełnoletniego. Aby dokonać takiej czynności, należy uzyskać opinię samorządu uczniowskiego oraz uchwałę rady pedagogicznej. Dokumenty te zostaną sporządzone na wniosek do samorządu szkolnego o skreślenie z listy uczniów. Wniosek ten może przygotować sam pełnoletni uczeń.

Dyrektor szkoły może skreślić ucznia z listy w drodze decyzji, o ile możliwość taką przewiduje statut szkoły. Niezbędny będzie jednak wniosek o skreślenie z listy, który można przygotować w oparciu o wzór wniosku do samorządu szkolnego. W odpowiedzi na wniosek dyrektor zasięga opinii samorządu uczniowskiego, natomiast samo skreślenie następuje na skutek uchwały podjętej przez radę pedagogiczną.

Warto pamiętać, że skreślenie z listy uczniów w przypadku szkoły prywatnej może nastąpić także w odniesieniu do dzieci niepełnoletnich. W takim przypadku wniosek do samorządu szkolnego nie jest niezbędny – decyzję w sprawie podejmuje dyrektor. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór wniosku do samorządu szkolnego, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek do samorządu szkolnego – skreślenie z listy uczniów”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-do-samorzadu-szkolnego-skreslenie-z-listy-uczniow
Wniosek do samorządu szkolnego - skreślenie z listy uczniów
17