Wezwanie do zabrania rzeczy z lokalu wzór

17 

Jak napisać wezwanie do zabrania rzeczy z lokalu? Zgodnie z obowiązującym prawem swobodnie dysponować można jedynie swoimi rzeczami. Przedmioty pozostawione w wynajmowanym mieszkaniu nadal należą do najemcy, dlatego wynajmujący nie powinien rozporządzać nimi bez jednoznacznej zgody.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem służącym rozwiązaniu problemu nieopróżnionego mieszkania jest wezwanie dawnego lokatora do zabrania pozostawionych po sobie rzeczy.

W piśmie takim należy wystosować swoje żądanie (zabranie rzeczy z lokalu) oraz wyznaczyć termin na jego spełnienie. Dokument powinien ponadto informować adresata, że niepodjęcie oczekiwanych działań będzie jednoznaczne z porzuceniem rzeczy ruchomych z zamiarem wyzbycia się ich własności i przyznaniem wynajmującemu prawa decydowania, w jaki sposób z nimi postępować. Dokument można dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Chcąc ułatwić Ci przygotowanie omawianego pisma, sporządziliśmy gotowy do wypełnienia wzór wezwania do zabrania rzeczy z lokalu, który pobierzesz poniżej:

Kategorii ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wezwanie do zabrania rzeczy z lokalu wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wezwanie-do-zabrania-rzeczy-z-lokalu-wzor
Wezwanie do zabrania rzeczy z lokalu wzór
17