Uzasadnienie wniosku o rozłożenie na raty PRZYKŁADY

17 

Jak napisać uzasadnienie wniosku o rozłożenie na raty zobowiązania w postaci pożyczki, rachunku czy też innego rodzaju wierzytelności? dla ułatwienia Ci sporządzenia skutecznego uzasadnienia przygotowaliśmy kilka wersji uzasadnień, na których należy się wzorować, aby zwiększyć szanse na rozłożenie zobowiązania na raty.

Dłużnik zawsze ma prawo zwrócić się do swojego wierzyciela z prośbą o umorzenie długu, umorzenie odsetek czy rozłożenie długu na raty. Dotyczy to zarówno długu u podmiotów prywatnych, jak i u przedsiębiorców czy w urzędach lub instytucjach państwowych. Wniosek o rozłożenie na raty można skierować zatem również do ZUS czy US.

Pozytywne rozpatrzenie takiego pisma zależy wyłącznie od dobrej woli wierzyciela, a to oznacza, że kluczowe jest odpowiednie uzasadnienie wniosku o rozłożenie na raty.

Warto pamiętać przy tym, że rozłożenie długu na raty jest korzystne zarówno dla dłużnika, jak i dla wierzyciela. Temu pierwszemu pozwala regulować dług na dogodnych warunkach, natomiast temu drugiemu daje większą gwarancję odzyskania całej wierzytelności. 

Uzasadniając wniosek o rozłożenie na raty, należy zaproponować wierzycielowi harmonogram spłaty, czyli ilość rat i ich wysokość. Wierzyciel nie musi akceptować takiego harmonogramu, ale stanowi on dla niego wskazówkę, mówiącą o zdolności spłaty długu przez dłużnika. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór uzasadnienia wniosku o rozłożenie na raty, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uzasadnienie wniosku o rozłożenie na raty PRZYKŁADY”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uzasadnienie-wniosku-o-rozlozenie-na-raty-przyklad
Uzasadnienie wniosku o rozłożenie na raty PRZYKŁADY
17