Umowa zamiany – wzór

17 

Jak przygotować umowę zamiany? Przez zawarcie umowy zamiany każda ze stron zobowiązuje się przenieść na rzecz drugiego podmiotu własność rzeczy w zamian za zobowiązanie się do przeniesienia własności innej rzeczy.

Umowa zamiany przypomina umowę barterową, ale w przypadku umowy zamiany jej przedmiotem mogą być tylko rzeczy – nie usługi, jak w przypadku umowy barterowej.

Umowę zamiany mogą zawierać ze sobą osoby fizyczne i prawne. Umowa nie musi przyjmować formy pisemnej, chyba że dotyczy zamiany mieszkań lub innego rodzaju nieruchomości – wtedy konieczne jest zachowanie formy aktu notarialnego. Zawsze warto jednak zawierać umowę zamiany co najmniej w zwykłej formie pisemnej dla celów dowodowych.

W ramach umowy zamiany obie strony uzyskują przychód w wysokości wartości rzeczy lub prawa zbywanego w drodze zamiany. Oznacza to, że zawarcie takiej umowy wiąże się z koniecznością odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych, któremu podlegają umowy sprzedaży oraz zamiany rzeczy i praw majątkowych. 

Kliknij na poniższy przycisk, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy zamiany:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa zamiany – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-zamiany-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa zamiany - wzór
17