Umowa ugody – wzór

17 

Jak przygotować umowę ugody? Ugoda zawierana jest między dłużnikiem a wierzycielem. Kluczowe dla ugody jest to, że aby ją zawrzeć, obie strony muszą zgodzić się względem siebie na pewne ustępstwa. Umowa ugody jest sposobem na polubowne rozwiązanie sporu, dlatego przewiduje zazwyczaj umorzenie części długu, umorzenie odsetek czy spłatę ratalną. 

Za sprawą umowy ugody dłużnik uznaje swój dług. Dokument powinien uwzględniać zatem odpowiednie oświadczenie, w którym określona zostanie dokładna kwota takiego zadłużenia. Niezbędnymi elementami umowy są także data i miejsce podpisania, dane stron czy określenie sposobu i terminu spłaty długu.

Wierzyciel powinien pamiętać, że jeśli zwolni dłużnika z długu, zanim ten dokona części spłaty zobowiązania, straci w ten sposób możliwość dochodzenia całego długu. Wskazane jest zatem, aby ująć w umowie zapis, który przewiduje, że w przypadku braku zapłaty w określonym terminie, karą umowną będzie natychmiastowa wymagalność całej wierzytelności wraz z odsetkami.

Jeśli chcesz pobrać kompletny, gotowy do wypełnienia wzór umowy ugody, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa ugody – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-ugody-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa ugody – wzór
17