Umowa sprzedaży na raty – wzór

17 

Jak powinna wyglądać umowa sprzedaży na raty? Umowa sprzedaży na raty zobowiązuje sprzedawcę do wydania rzeczy ruchomej kupującemu za cenę uiszczaną w określonych ratach. Po podpisaniu takiej umowy kupujący otrzymuje przedmiot umowy, mimo iż nie zapłacił za niego całkowitej ceny.

Co ważne, wydanie przedmiotu umowy przed płatnością to jeden z kluczowych warunków zawarcia takiego kontraktu. Jeśli przedmiot umowy zostanie wydany dopiero po płatności, umowa nie może być traktowana jako umowa sprzedaży na raty.

Z umową sprzedaży na raty można mieć do czynienia tylko w obrocie konsumenckim. Oznacza to, że stronami umowy sprzedaży na raty mogą być jedynie sprzedawca – podmiot prowadzący działalność gospodarczą oraz kupujący – osoba fizyczna, nabywająca przedmiot umowy. 

Umowa sprzedaży na raty może dotyczyć jedynie rzeczy ruchomych. Warto pamiętać, że zawarcie takiej formy umowy sprzedaży nie zwalnia sprzedającego z odpowiedzialności za sprzedawany przedmiot (rękojmia).

Jeśli potrzebujesz gotowego do wypełnienia wzoru umowy sprzedaży na raty, kliknij poniższy przycisk, aby pobrać kompletny druk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa sprzedaży na raty – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-sprzedazy-na-raty-wzor
Umowa sprzedaży na raty - wzór
17