Umowa sprzedaży na próbę – wzór

17 

Czym jest umowa sprzedaży na próbę? Sprzedaż na próbę to sprzedaż z zastrzeżeniem zbadania jakości rzeczy przez kupującego. Strony zawierają taką umowę w razie wątpliwości, czy kupujący uzna przedmiot sprzedaży za dobry. Z tego względu taki rodzaj umowy jest korzystny przede wszystkim dla nabywcy. 

Co ważne, umowę sprzedaży na próbę regulują przepisy kodeksu cywilnego. Zgodnie z treścią tego aktu prawnego, strony powinny w umowie określić termin próby/zbadania rzeczy. Jeśli w określonym czasie kupujący nie złoży stosownego oświadczenia, uznaje się, że zaakceptował przedmiot sprzedaży i transakcja dochodzi do skutku.

Sprzedaż na próbę nie jest tym samym, co sprzedaż z możliwością wymiany zakupionego towaru na inny albo sprzedaż z zastrzeżeniem dla kupującego prawa odstąpienia od umowy w określonym terminie. Te dwie umowy wiążą się bowiem z przeniesieniem prawa własności rzeczy w momencie ich zawarcia.

Potrzebujesz wzoru umowy sprzedaży na próbę? Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać kompletny, gotowy do wypełnienia wzór umowy sprzedaży na próbę:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa sprzedaży na próbę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-sprzedazy-na-probe-wzor
Umowa sprzedaży na próbę - wzór
17