Umowa licencyjna o rozpowszechnianie filmu – wzór

17 

Jak napisać umowę licencyjną o rozpowszechnianie filmu? Umowa licencyjna o rozpowszechnianie filmu, czyli licencja na film, to dokument na podstawie którego licencjobiorca uzyskuje prawa do korzystania z określonego filmu w określonym zakresie. W ramach takiej umowy autor filmu nie wyzbywa się posiadanych praw autorskich, ale upoważnia licencjobiorcę do korzystania z niego na wskazanym polu eksploatacji.

Umowa licencyjna może być umową na wyłączność. Jeśli jednak nie zawiera takich zapisów, licencji na dany film można udzielić wielu podmiotom, nawet na tym samym polu eksploatacji.

W umowie licencji należy określić, w jakim zakresie, miejscu i czasie licencjobiorca może korzystać ze swojego upoważnienia. Warto pamiętać, że jeśli w treści dokumentu nie zastrzeżono inaczej, licencja obowiązuje przez 5 lat i tylko na terenie kraju. 

W umowie licencyjnej o rozpowszechnianie filmu można wskazać na następujący zakres uprawnień licencjobiorcy: publiczne wykonanie utworu, wyświetlanie utworu, odtworzenie utworu czy nadawanie i remitowanie utworu i tak dalej.

Jeśli potrzebujesz wzoru umowy licencyjnej o rozpowszechnianie filmu, kliknij przycisk poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa licencyjna o rozpowszechnianie filmu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-licencyjna-o-rozpowszechnianie-filmu-wzor
Umowa licencyjna o rozpowszechnianie filmu - wzór
17