Umowa licencyjna – wzór

17 

Jak napisać umowę licencyjną? Umowa licencyjna to umowa uprawniająca do korzystania z utworu, która nie powoduje utraty praw majątkowych przez twórcę. Dla uzyskującego uprawnienia jest ona mniej korzystna niż umowa o przeniesienie autorskich praw majątkowych.

Licencjobiorca w przypadku takiego kontraktu może korzystać tylko z tych praw, które zostały określone w umowie. Co więcej, licencja upoważnia licencjodawcę do udzielenia wielu licencji na danym polu eksploatacji utworu, o ile tylko nie jest licencją wyłączną.

Umowa licencyjna musi uwzględniać oznaczenie stron umowy oraz przedmiotu umowy. Przedmiotem umowy licencyjnej może być przy tym utwór istniejący lub taki, który ma dopiero powstać. Ważnym elementem kontraktu jest określenie typu licencji: wyłączna (licencjodawca zobowiązuje się, że nie będzie udzielał licencji innym podmiotom) lub niewyłączna (licencjodawca nie jest ograniczony udzieloną już licencją na danym polu eksploatacji).

Umowę licencyjną można zawrzeć w dowolnej formie, jednak dla uniknięcia sporów w przyszłości, warto zawrzeć taki kontrakt w formie pisemnej. 

Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać kompletny i gotowy do wypełnienia wzór umowy licencyjnej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa licencyjna – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-licencyjna-wzor
Umowa licencyjna - wzór
17