Umowa komisu – wzór

17 

Jak powinna wyglądać prawidłowo sporządzona umowa komisu? Umowę komisu zawiera komisant i komitent. Komisantem może być wyłącznie przedsiębiorca. Kontrakt zobowiązuje komisanta do kupna i sprzedaży rzeczy ruchomej na rachunek komitenta, ale we własnym imieniu. Wynagrodzenie dla komisanta przyjmuje formę prowizji.

Najpopularniejszym rodzajem umowy komisu jest umowa komisu samochodu. Komitent oddaje swój pojazd do komisu, a komisant sprzedaje go osobie trzeciej. Warto wiedzieć jednak, że umową komisu nie jest umowa, w ramach której komisant sprzedaje pojazd innego osobie jako jego właściciel. 

Charakterystyczne dla umowy komisu jest to, że komisant występuje w niej w roli zastępcy pośredniego – zawiera umowę sprzedaży z osobą trzecia we własnym imieniu, ale na rachunek komitenta.

Co ważne, takiej umowy nie można zawrzeć w odniesieniu do nieruchomości. Warto wspomnieć, że umowa komisu może dotyczyć zarówno sprzedaży, jak i kupna. Kontrakt można zawrzeć w dowolnej formie, ale wskazane jest zachowanie formy pisemnej.

Jeśli potrzebujesz kompletnej umowy komisu, kliknij poniższy przycisk, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa komisu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-komisu-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa komisu - wzór
17