Umowa know-how – wzór

17 

Jak napisać umowę know-how? Know-how jest zasobem niematerialnym firmy. Często definiuje się je jako udokumentowaną wiedzę, nadającą się do wykorzystania w działalności przemysłowej, naukowej lub handlowej. Know-how to również całokształt doświadczeń, praktyk i procedur, jakie zdobył przedsiębiorca w trakcie prowadzenia działalności. Co ważne, informacje te są niejawne.

Umowę know-how podpisuje licencjodawca, czyli osoba, która dysponuje wiedzą know-how, z licencjobiorcą, czyli nabywcą danych niejawnych. Taka umowa jest umową handlową, choć nie wiąże się ze sprzedażą, ponieważ kupujący nie nabywa praw do wiedzy know-how, a jedynie może z nich korzystać.

W umowie know-how należy uregulować kwestie praw i obowiązków stron, w tym zobowiązać licencjobiorcę do zachowania wiedzy know-how w tajemnicy. To właśnie ten zapis wyróżnia taki kontrakt na tle innych umów nienazwanych, które regulują obrót prawami niematerialnymi. Umowa powinna przewidywać także wynagrodzenie: ryczałtowe lub okresowe, proporcjonalne do uzyskanych efektów.

Jeśli potrzebujesz gotowego do wypełnienia wzoru umowy know-how, kliknij poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa know-how – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-know-how-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa know-how - wzór
17