Uchwała w trybie obiegowym – wzór

17 

Uchwała w trybie obiegowym to inaczej uchwała podejmowana w trybie indywidualnego zbierania głosów. Stanowi to alternatywne lub uzupełniające rozwiązanie dla głosowania nad uchwałą w sposób bezpośredni – na zebraniu członków wspólnoty.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór uchwały w trybie obiegowym – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

Jak przebiega zbieranie głosów w trybie obiegowym?

Aby uchwała w trybie obiegowym mogła zostać podjęta, zarząd lub zarządca, któremu powierzono zarząd, musi przeprowadzić głosowanie. Zarząd może też upoważnić inne osoby do zbierania głosów w jego imieniu.

Uchwała będzie ważna tylko w przypadku, kiedy głosy od właścicieli zbiorą osoby do tego upoważnione oraz kiedy uzyska większość głosów (liczoną na podstawie udziałów). Co ważne, fakt zebrania większości głosów “za” przed zebraniem głosów od wszystkich właścicieli nie powinien prowadzić do zakończenia zbierania głosów w trybie obiegowym.

Chociaż przepisy nie nakazują dalszego zbierania głosów, to ich uwzględnienie stanowi dobrą praktykę i jest zgodne z orzecznictwem Sądu Najwyższego (sąd może uchylić uchwałę, jeśli nie zapewniono wszystkim właścicielom możliwości wypowiedzenia się w sprawie uchwały). 

Jak przygotować uchwałę w trybie obiegowym?

O treści uchwały podjętej w trybie obiegowym trzeba zawiadomić wszystkich właścicieli, dlatego do przygotowania takiego dokumentu warto wykorzystać sprawdzony wzór uchwały w trybie obiegowym.

Zasadniczo, dokument ten niewiele różni się od innych uchwał podjętych w trybie głosowania na zebraniu. Wskazuje jednak na inny sposób podjęcia uchwały – tryb obiegowy.

Przykładowy druk uchwały w trybie obiegowym musi uwzględniać numer uchwały, datę jej podjęcia – moment zebrania przeważającego głosu, dzięki któremu dana uchwała uzyskała większość – opis uchwały, ilość głosów “za, przeciw i wstrzymało się” oraz datę wejścia uchwały w życie.

Aby każdy właściciel poznał treść uchwały podjętej w trybie indywidualnego zbierania głosów, dokument trzeba dostarczyć lokatorom lub opublikować w takim miejscu, jak tablica ogłoszeń na klatce schodowej. Uchwałę można wrzucić także do skrzynki na listy, choć niekiedy stanowi to podstawę przedłużenia terminu na odwołanie się od uchwały. 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Uchwała w trybie obiegowym – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

uchwala-w-trybie-obiegowym-wzor
Uchwała w trybie obiegowym - wzór
17