Skarga na Weterynarza – wzór

17 

Skargę na weterynarza można adresować do rzecznika odpowiedzialności zawodowej, działającego przy okręgowej izbie lekarsko-weterynaryjnej w każdym mieście wojewódzkim. Skarga będzie uzasadniona, jeśli podczas leczenia weterynarz popełnił błąd na skutek niedbalstwa lub braku dostatecznej wiedzy.

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór skargi na weterynarza – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

Jaki akt prawny reguluje kwestię skargi na weterynarza?

Informacji o tym, przed kim odpowiada weterynarz w swojej pracy, należy szukać w treści ustawy z 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych oraz w rozporządzeniu ministra rolnictwa i gospodarki żywnościowej z 29 lipca 1993 r. w sprawie postępowania dotyczącego odpowiedzialności zawodowej lekarzy weterynarii.

Zgodnie z treścią tych aktów prawnych, sprawowaniem pieczy i nadzoru nad należytym i sumiennym wykonywaniem zawodu weterynarza zajmuje się samorząd lekarski.

Poza tym, członkowie tego samorządu odpowiadają przed sądami lekarsko-weterynaryjnymi za postępowanie sprzeczne z zasadami etyki i deontologii weterynaryjnej, a także za naruszenie przepisów o wykonywaniu zawodu lekarza weterynarii.

Oznacza to, że weterynarz, podobnie jak lekarz, musi przestrzegać pewnych zasad i przepisów, a nadzór nad jego pracą sprawuje ustanowiona w tym celu jednostka – samorząd lekarski. 

Jak napisać skargę na weterynarza?

Skargę na lekarza weterynarii warto przygotować w oparciu o nasz sprawdzony wzór skargi na weterynarza, który wystarczy wypełnić za pomocą odpowiednich danych i opisu sprawy. Przykładowa skarga na weterynarza może wskazywać na fakt, że:

  • lekarz nie dołożył należytej staranności przy badaniu i leczeniu,
  • lekarz wykazał się skrajną niewiedzą.

Skutkiem wniesienia takiej skargi może być między innymi zawieszenie lub pozbawienie weterynarza prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii. Co ważne, przykładowy druk skargi na weterynarza warto wypełnić swoimi danymi osobowymi.

Anonimowa skarga może nie zostać rozpatrzona. Poza tym, w przypadku braku danych, wnoszący skargę nie zostanie poinformowany o sposobie jej rozpatrzenia.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skarga na Weterynarza – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

skarga-na-weterynarza-wzor
Skarga na Weterynarza - wzór
17