Prośba o przelew na konto – wzór

17 

Zgodnie z przepisami kodeksu pracy, wypłata wynagrodzenia dla pracownika powinna być dokonywana na wskazany przez niego rachunek bankowy, chyba że osoba zatrudniona woli otrzymywać pensję do rąk własnych. W tym przypadku musi złożyć jednak stosowne pismo – wniosek do pracodawcy w wersji papierowej lub elektronicznej. 

Pracownik może zatem postanowić o tym, w jaki sposób będzie otrzymywał należne wynagrodzenie. Ma prawo sporządzić pismo z prośbą o przelew na konto, wskazując w nim swój numer rachunku bankowego. Ma też obowiązek zgłaszać pracodawcy wszelkie zmiany w tym zakresie, czyli ewentualną zmianę numeru rachunku bankowego. 

Przygotowując prośbę o przelew na konto, pracownik musi podać w takim piśmie nie tylko numer rachunku, ale również datę i miejsce sporządzenia dokumentu oraz swoje dane personalne. Wniosek należy także podpisać i złożyć na ręce pracodawcy co najmniej na kilka dni przed terminem wypłaty wynagrodzenia. 

Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami, od 2019 roku pracodawca ma obowiązek wypłacania wynagrodzenia na konto, chyba że pracownik złoży pisemny wniosek o wypłatę środków do rąk własnych. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór prośby o przelew na konto, klikając poniższy przycisk:

Kategorii ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o przelew na konto – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-przelew-na-konto-wzor
Prośba o przelew na konto - wzór
17