Powierzenie opieki nad dzieckiem osobie trzeciej – wzór PDF DOC

17 

Sprawowanie opieki nad dzieckiem to prawo i obowiązek rodziców. Czasami zdarza się jednak, że rodzice nie mogą takiej opieki sprawować bezpośrednio z powodu hospitalizacji, wyjazdu służbowego czy innego przemijającego powodu. W takiej sytuacji, pozostawiając osobę nieletnią z babcią, ciocią czy innym opiekunem faktycznym, warto sporządzić dla nich pisemne powierzenie opieki nad dzieckiem osobie trzeciej.

Wzór powierzenia opieki nad dzieckiem osobie trzeciej to upoważnienie do sprawowania opieki nad osobą małoletnią. Takie pismo pozwala wskazanemu opiekunowi podejmować decyzję w codziennych sprawach dotyczących dziecka, a także reprezentować je przed szkołą czy placówkami medycznymi. 

Warto pamiętać jednak, że powierzenie opieki nad dzieckiem osobie trzeciej w zwykłej formie pisemnej nie upoważnia opiekuna do podejmowania za rodziców decyzji w sprawach ważnych, na przykład dotyczących zmiany szkoły czy przeprowadzenia zabiegu medycznego. Powierzenie opieki nad dzieckiem osobie trzeciej na piśmie nie stanowi też rozwiązania na dłuższą metę – w przypadku długotrwałego braku możliwości realizowania opieki należy wystąpić z taką sprawą do sądu rodzinnego. 

Nie trać cennego czasu na tworzenie pisma od zera, tylko wykorzystaj przygotowany przez Nas wzór powierzenia opieki nad dzieckiem osobie trzeciej, który pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Powierzenie opieki nad dzieckiem osobie trzeciej – wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

powierzenie-opieki-nad-dzieckiem-osobie-trzeciej-wzor-pdf-doc
Powierzenie opieki nad dzieckiem osobie trzeciej - wzór PDF DOC
17