Negatywna ocena pracownika – przykład

17 

Z reguły, ocena pracownika przygotowywana jest na jego własny wniosek. Jeśli taka ocena miałaby być negatywna, pracodawca może odmówić jej przygotowania. Kiedy jednak przełożony postanowi sporządzić negatywną ocenę pracownika, powinien pamiętać, że wszelkie użyte w niej sformułowania powinien być w stanie uzasadnić i udowodnić. W przeciwnym razie pracownik będzie uprawniony do żądania odszkodowania lub zadośćuczynienia. 

Negatywna ocena pracownika należy do rzadkości. Sporządza ją pracodawca niezadowolony z osoby zatrudnionej na przykład z powodu konfliktowej postawy pracownika czy częstego korzystania przez niego ze zwolnień lekarskich. Chociaż negatywną ocenę wystawia się pracownikowi bardzo rzadko, to należy pamiętać, że jest to w pełni dozwolone. 

Jeśli ocena pracownika ma zawierać negatywne informacje na temat jego pracy, pracodawca musi posiadać dokumenty wskazujące konkretne przewinienia pracownika, np. pismo o ukaraniu pracownika karą porządkową. Wypełniając wzór negatywnej oceny pracownika, warto pamiętać również o tym, że taki dokument powinien być traktowany jako motywacja do poprawy, a nie jako groźba zwolnienia z pracy. 

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Negatywna ocena pracownika – przykład”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

negatywna-ocena-pracownika-przyklad
Negatywna ocena pracownika - przykład
17