Informacja o przyznaniu dodatkowego wynagrodzenia rocznego (13-tka)

17 

Pracodawca nie ma obowiązku informowania pracowników o przyznaniu im dodatkowego wynagrodzenia rocznego, czyli tak zwanej trzynastki. Może jednak przekazać taką informację osobom zatrudnionym, wskazując jednocześnie, ile takie dodatkowe wynagrodzenie będzie wynosiło. 

Dodatkowe wynagrodzenie roczne dotyczy pracowników zatrudnionych w sferze budżetowej, np. urzędników, funkcjonariuszy, nauczycieli.

Pracodawca nie informuje takich osób o przyznaniu im 13-tego wynagrodzenia, ale na ich wniosek musi udzielić im informacji na temat przyznania wynagrodzenia i jego wysokości.

Jeśli pracownik zażąda wglądu w dokumenty, na podstawie których takie wynagrodzenie zostało obliczone, to przełożony musi przygotować informację o przyznaniu dodatkowego wynagrodzenia rocznego w formie pisemnej. 

Dokument powinien uwzględniać między innymi podstawę wyliczenia trzynastki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jej wysokość to 8,5% sumy wynagrodzenia za pracę pracownika w ujęciu rocznym z uwzględnieniem: wynagrodzenia za pracę, wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy oraz ewentualnego wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór informacji o przyznaniu dodatkowego wynagrodzenia rocznego, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Informacja o przyznaniu dodatkowego wynagrodzenia rocznego (13-tka)”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

informacja-o-przyznaniu-dodatkowego-wynagrodzenia-rocznego-13-tka
Informacja o przyznaniu dodatkowego wynagrodzenia rocznego (13-tka)
17