Wniosek o przedłużenie stażu – wzór

17 

Zgodę na przedłużenie stażu wydaje pracodawca, dlatego pracownik wniosek o przedłużenie stażu powinien kierować właśnie do niego. W przypadku stażu z urzędu pracy dodatkowym podmiotem w umowie stażowej jest jednak również sam urząd, reprezentowany przez starostę.

Zgodę na przedłużenie stażu trzeba uzyskać zatem także od starosty. Warto pamiętać przy tym, że staż u jednego pracodawcy nie może trwać dłużej niż 12 miesięcy.

Wniosek o przedłużenie stażu stażysta wnosi do pracodawcy, który pośredniczy między nim a urzędem pracy. Najpierw stażysta musi uzyskać bowiem zgodę podmiotu zatrudniającego. Jeśli pracodawca zgadza się na przedłużenie stażu, w imieniu stażysty składa stosowny wniosek o przedłużenie stażu do starosty. 

Jak uzasadnić wniosek o przedłużenie stażu? Pracownik powinien powołać się w nim na możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności praktycznych, a także na możliwość utrwalenia wiedzy i umiejętności już zdobytych. Może także podsumować swój wniosek stwierdzeniem, że dłuższy staż zwiększy jego szanse na rynku pracy. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o przedłużenie stażu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o przedłużenie stażu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-przedluzenie-stazu-wzor
Wniosek o przedłużenie stażu - wzór
17