Umowa przewozu – wzór

17 

Jak napisać umowę przewozu? Umowa przewozu zobowiązuje przewoźnika – w zakresie działalności jego przedsiębiorstwa – do przewożenia osób lub rzeczy za wynagrodzeniem. Jest to umowa o świadczenie usług, charakteryzująca się wzajemnością i odpłatnością. 

Umowa przewozu została uregulowana w przepisach Kodeksu cywilnego. Treścią umowy jest trasa przewozu, określone wynagrodzenie dla przewoźnika i przedmiot przewozu, którym mogą być zarówno osoby, jak i rzeczy. Co istotne, zgodnie z prawem przewozowym, umowę przewozu zawiera się już poprzez zakup biletu lub zajęcie miejsca w środku transportu. 

Zawierając umowę przewozu, przewoźnik zobowiązuje się zapewnić podróżnym odpowiednie warunki bezpieczeństwa, higieny i wygody. Jest też odpowiedzialny za przewożony bagaż.

Przewoźnik jest zwolniony z obowiązku zawarcia umowy przewozu, w przypadku zaistnienia okoliczności uniemożliwiających przewóz, a także gdy klient nie zastosował się do przepisów przewozowych lub gdy ze względu na przedmiot przewozu przewoźnik nie miał możliwości jego wykonania – przy użyciu posiadanych środków i urządzeń transportowych.

Kliknij poniższy przycisk, jeśli potrzebujesz kompletnego, gotowego do wypełnienia wzoru umowy przewozu:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa przewozu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-przewozu-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa przewozu – wzór
17