Umowa kontraktacji – wzór

17 

Jak zawrzeć umowę kontraktacji? Umowa kontraktacji to umowa cywilnoprawna, uregulowana przepisami kodeksu cywilnego. Jej stronami są: producent rolny i kontraktujący.

Aby zawrzeć taką umowę, producent musi zajmować się działalnością wytwórczą w rolnictwie, czyli między innymi produkcją roślinną czy sadowniczą. Kontaktującym może być zaś i osoba fizyczna, i osoba prawna, choć najczęściej jest to osoba prowadząca przedsiębiorstwo: handlowe lub przetwórcze.

Umowa kontraktacji zobowiązuje producenta do wytworzenia i dostarczenia określonej ilości produktów rolnych oznaczonego rodzaju, a kontraktującego do ich odebrania w umówionym terminie oraz do zapłaty umówionej ceny. Umowę można zawrzeć w dowolnej formie, jednak dla celów dowodowych najczęściej stosuje się formę pisemną.

Warto pamiętać, że kontraktujący ma prawo odstąpienia od umowy z powodu wad fizycznych przedmiotu kontraktacji, gdy wady te są istotne, czyli gdy przedmiot kontraktacji nie nadaje się do użytku określonego w umowie lub wynikającego z jego przeznaczenia.

Kliknij poniższy przycisk, aby pobrać kompletny, gotowy do wypełnienia wzór umowy kontraktacji:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa kontraktacji – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-kontraktacji-wzor
Umowa kontraktacji - wzór
17