Umowa dostawy – wzór

17 

Jak powinna wyglądać umowa dostawy? Umowa dostawy jest umową, w ramach której dostawca zobowiązuje się do wytworzenia rzeczy oznaczonych oraz do ich dostarczenia, częściowo lub periodycznie. Z kolei odbiorca, podpisując taką umowę, zobowiązuje się do odebrania tych rzeczy i uiszczenia ustalonej ceny.

Umowa dostawy przypomina poniekąd umowę sprzedaży, jednak uwzględnia także elementy umowy o dzieło czy umowy kontraktacji. Warto pamiętać jednak, że kodeks cywilny wyodrębnia taką umowę i reguluje ją jako odrębny typ umowy nazwanej, dlatego do sporządzenia takiego kontraktu należy stosować odpowiednie przepisy KC. Określają one między innymi prawa i obowiązki dostawcy oraz odbiorcy. 

Umowa może przyjmować dowolną formę, jednak dla celów dowodowych z reguły sporządzana jest na piśmie. Kontrakt można zawrzeć na czas oznaczony i nieoznaczony.

W przypadku umowy zawartej na czas nieokreślony strony mają prawo jej wypowiedzenia z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Umowa wygasa po upływie okresu, na jaki została zawarta oraz gdy osiągnięto cel umowy – zakończono dostawy rzeczy.

Kliknij poniższy przycisk, jeśli chcesz pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy dostawy:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa dostawy – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-dostawy-wzor
Umowa dostawy - wzór
17