Prośba o użyczenie samochodu służbowego wzór PDF DOC

17 

W relacjach między pracownikiem a pracodawcą najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest wykorzystywanie samochodu służbowego do realizacji obowiązków pracowniczych. W takim przypadku pracodawca powierza pracownikowi samochód służbowy z własnej woli.

Może zdarzyć się również, że to pracownik poprosi pracodawcę o użyczenie mu samochodu służbowego do celów prywatnych. Prośba o użyczenie samochodu służbowego powinna mieć wtedy charakter oficjalny, co oznacza, że należy przygotować ją na piśmie. 

Wzór prośby o użyczenie samochodu służbowego ułatwia sporządzenie pisma, które pozwoli przekonać pracodawcę do wyrażenia zgody na takie rozwiązanie. Jeśli prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie, pracownik i pracodawca zawrą umowę o korzystanie z samochodu służbowego na czas określony. Taka umowa zwykle wygasa w tym samym momencie, co umowa o pracę. 

Aby pracodawca zaakceptował prośbę o użyczenie samochodu służbowego – wystosowany dokument musi zostać odpowiednio uzasadniony. Możliwe do wykorzystania argumenty to między innymi brak możliwości dojazdu do pracy, czy konieczność odbywania spotkań z klientami w różnych miejscach poza zakładem pracy. 

Gotowy wzór prośby o użyczenie samochodu służbowego pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Prośba o użyczenie samochodu służbowego wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prosba-o-uzyczenie-samochodu-sluzbowego-wzor-pdf-doc
Prośba o użyczenie samochodu służbowego wzór PDF DOC
17