Oświadczenie o zrzeczeniu się praw do samochodu wzór PDF DOC

17 

Jednym ze sposobów na zniesienie współwłasności jest zrzeczenie się praw do samochodu, czyli zrzeczenie się udziałów przez jednego ze współwłaścicieli na rzecz innego współwłaściciela. Oświadczenie o zrzeczeniu się praw do samochodu musi przyjmować formę pisemną. 

Dokument można przygotować w oparciu o wzór oświadczenia o zrzeczeniu się praw do samochodu, który uwzględnia dane współwłaścicieli, dane pojazdu, a także określenie wielkości udziałów właściciela, który składa oświadczenie. Pismo musi być precyzyjne, aby nie pozostawiało niedomówień. Na druku wymagane są podpisy wszystkich współwłaścicieli.

Warto wiedzieć, że oświadczenie o zrzeczeniu się praw do samochodu to jedna z form zniesienia współwłasności. Inne przewidują możliwość zawarcia umowy darowizny czy umowy kupna sprzedaży z wybranym współwłaścicielem. Po każdej tego typu transakcji trzeba dopełnić jednak szeregu formalności – zgłosić zniesienie współwłasności do wydziału komunikacji i do firmy ubezpieczeniowej, a niekiedy uiścić także podatek PCC do urzędu skarbowego. 

Gotowy wzór oświadczenia o zrzeczeniu się praw do samochodu pobierzesz poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Oświadczenie o zrzeczeniu się praw do samochodu wzór PDF DOC”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oswiadczenie-o-zrzeczeniu-sie-praw-do-samochodu-wzor-pdf-doc
Oświadczenie o zrzeczeniu się praw do samochodu wzór PDF DOC
17