Oferta na sprzątanie klatek schodowych – wzór

17 

Oferta na sprzątanie klatek schodowych dotyczy klatek w budynkach należących do wspólnot mieszkaniowych lub spółdzielni mieszkaniowych. Klatki schodowe stanowią część wspólną nieruchomości, dlatego właściciele lokali mogą sprzątać je samodzielnie (według ustalonego harmonogramu) lub zlecić to zadanie zewnętrznej firmie. Jak wygląda najczęściej oferta na sprzątanie klatek schodowych?

Dla ułatwienia Ci sporządzenia takiego dokumentu – przygotowaliśmy spełniający wszystkie formalne wymagania – wzór oferty na sprzątanie klatek schodowych – który pobierzesz, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis

Do kogo kierowana jest oferta na sprzątanie klatek schodowych?

Z ofertą sprzątania klatek schodowych do zarządców nieruchomości mogą występować firmy sprzątające zainteresowane nawiązaniem stałej współpracy. Spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa nie podejmują jednak decyzji o nawiązaniu współpracy z firmą sprzątającą bez zgody mieszkańców.

Konieczne jest więc poparcie takiego rozwiązania przez większość lokatorów. Korzystanie z usług firmy sprzątającej jest wskazane przede wszystkim w sytuacji, kiedy mieszkańcami budynku są osoby starsze, schorowane, a także inne osoby, które nie dysponują odpowiednią ilością czasu na samodzielne sprzątanie klatek. 

Jak może wyglądać przykładowa oferta na sprzątanie klatek schodowych?

Do przygotowania oferty na sprzątanie klatek w blokach każda firma może wykorzystać gotowy wzór oferty na sprzątanie klatek schodowych. Dokument obejmuje wskazanie zarówno terminów sprzątania – na przykład co tydzień – jak i wskazanie zakresu takiej usługi, na przykład:

  • zamiatanie klatki schodowej,
  • mycie klatki schodowej, w tym mycie drzwi wejściowych, poręczy, 
  • mycie skrzynek na listy,
  • usuwanie pajęczyn,
  • usuwanie ulotek,
  • mycie okien na klatkach schodowych (np. raz na kwartał),
  • sprzątanie korytarzy w piwnicach,
  • mycie okien w piwnicach. 

Oferta na sprzątanie klatek schodowych powinna wskazywać także, jaki jest koszt takiej usługi – miesięczny. Cena ta zostanie rozliczona na jednego mieszkańca budynku.

Warto wspomnieć, że warunki oferty mogą być modyfikowane na wniosek lokatorów przed zawarciem umowy. Oferta przedstawiana przez firmę rzadko ma taki sam charakter, jak oferta ostateczna. 

oferta-na-sprzatanie-klatek-schodowych-wzor
Oferta na sprzątanie klatek schodowych - wzór
17