Odmowa urlopu – wzór

17 

Pracownik ma prawo między innymi do urlopu wypoczynkowego czy urlopu na żądanie. W obu przypadkach pracodawca może odmówić mu udzielenia urlopu tylko w kilku określonych sytuacjach. Zasadniczo, podstawą odrzucenia wniosku o urlop może być niedopełnienie obowiązujących terminów, czyli złożenie pisma z prośbą o urlop z dużym opóźnieniem. 

Poza tym odmowa urlopu może być uzasadniona w przypadkach szczególnych. Pracodawca ma prawo powołać się na dobro firmy i odrzucić wniosek o urlop złożony przez pracownika, nawet wtedy kiedy dopełnił on obowiązujących terminów, jeśli udzielenie urlopu byłoby szkodliwe dla zakładu pracy.

Zgodnie z przepisami, odmowa urlopu w określonym terminie jest uzasadniona, jeśli “nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy”. W takiej sytuacji urlop zwykle przekłada się na inny termin.

Warto pamiętać, że odmowa urlopu powinna być dobrze uzasadniona, ponieważ bezzasadne odrzucenie wniosku pracownika o urlop może skutkować negatywnymi konsekwencjami, np. karą grzywny wymierzoną przez PIP.

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy urlopu, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa urlopu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-urlopu-wzor-przyklad-pdf-doc
Odmowa urlopu - wzór
17