Wzór umowy spółki komandytowej – wzór

17 

Jak zawrzeć umowę spółki komandytowej? Spółka komandytowa należy do spółek osobowych, których cechą charakterystyczną jest odpowiedzialność osobista (majątkowa) wspólników – za zobowiązania spółki oraz osobiste prowadzenie spraw spółki. Warto pamiętać o tym przy zawieraniu umowy spółki komandytowej, która taką spółkę otwiera. 

Zgodnie z przepisami, spółką komandytową jest spółka osobowa mająca na celu prowadzenie przedsiębiorstwa pod własną firmą.

W takiej spółce istnieje co najmniej jeden wspólnik, który za zobowiązania spółki odpowiada bez ograniczeń (komplementariusz) oraz co najmniej jeden wspólnik, którego odpowiedzialność jest ograniczona (komandytariusz). Stronami umowy spółki komandytowej są zatem komplementariusze i komandytariusze. 

Umowa spółki komandytowej powinna zostać zawarta w formie aktu notarialnego. Dokument musi zawierać: nazwę firmy i adres siedziby, oznaczenie przedmiotu działalności spółki, określenie czasu trwania spółki, oznaczenie wkładów wnoszonych przez każdego wspólnika i ich wartości, a także oznaczony kwotowo zakres odpowiedzialności każdego komandytariusza wobec wierzycieli.

Kliknij przycisk poniżej, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór umowy spółki komandytowej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii: ,
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzór umowy spółki komandytowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wzor-umowy-spolki-komandytowej-wzor
Wzór umowy spółki komandytowej - wzór
17