Wniosek o wydanie paska wynagrodzeń – wzór

17 

Wypłacając wynagrodzenie pracownikowi, pracodawca nie musi przekazywać mu również tak zwanego paska wynagrodzeń, czyli informacji na temat poszczególnych składników jego pensji.

Jeśli jednak podwładny wystąpi z wnioskiem o wydanie paska wynagrodzeń, przełożony ma już obowiązek taki pasek wydać. Jest to uzasadnione prawem pracownika do uzyskania informacji na temat sposobu wyliczenia należnego mu wynagrodzenia. 

Należy wiedzieć, że wniosek o wydanie paska wynagrodzeń to nic innego jak wniosek o udostępnienie dokumentów, na podstawie których obliczono wynagrodzenie pracownicze – zgodnie z treścią art. 85 kodeksu pracy.

Warto pamiętać jednak, że o obowiązku udostępnienia takiego dokumentu mówi się dopiero wtedy, kiedy pracownik wystąpi do pracodawcy z odpowiednim żądaniem. Pasków nie wydaje się więc automatycznie, a dopiero na wniosek o wydanie paska wynagrodzeń sporządzony w formie pisemnej. Jeśli pracodawca otrzyma taki wniosek, musi udostępnić pracownikowi wskazany dokument.

W przypadku, kiedy pracownik pragnie poznać również wysokość odprowadzanych składek na ubezpieczenie, wypłacanych mu zasiłków czy wynagrodzeń za czas niezdolności do pracy, powinien wystąpić do pracodawcy z dodatkowym wnioskiem o imienny raport miesięczny. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór wniosku o wydanie paska wynagrodzeń, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o wydanie paska wynagrodzeń – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-wydanie-paska-wynagrodzen-wzor
Wniosek o wydanie paska wynagrodzeń - wzór
17