Umowa składu – wzór

17 

Jak napisać umowę składu? Umowa składu zobowiązuje przedsiębiorcę składowego do przechowywania oznaczonych rzeczy ruchomych za wynagrodzeniem. Umowa składu jest umową nazwaną, uregulowaną przez przepisy kodeksu cywilnego.

Musi uwzględniać jednak trzy kluczowe elementy: zobowiązanie przedsiębiorcy do przechowywania oznaczonych w umowie rzeczy, oznaczenie rzeczy przechowywanych oraz zobowiązanie składającego do zapłaty wynagrodzenia na rzecz przedsiębiorcy.

Warto pamiętać, że stroną umowy składu może być tylko przedsiębiorca, który profesjonalnie, zarobkowo i w sposób ciągły zajmuje się świadczeniem usług składowych. Natomiast przedmiotem umowy może być rzecz oznaczona co do gatunku lub co do tożsamości.

Obowiązkiem przedsiębiorcy składowego jest sprawować pieczę nad oddanymi mu rzeczami, dlatego umowa składu nie może zwalniać go z tego obowiązku. Co więcej, przedsiębiorca składowy odpowiada za szkodę wynikłą z utraty, ubytku lub uszkodzenia rzeczy w trakcie jej przechowywania, co również należy uwzględnić w umowie. 

Jeśli potrzebujesz kompletnego i gotowego do wypełnienia wzoru umowy składu, kliknij przycisk poniżej:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa składu – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-skladu-wzor-pdf-doc-przyklad
Umowa składu - wzór
17