Umowa akwizycji – wzór

17 

Na czym polega zawarcie umowy akwizycji? Umowa akwizycji to umowa cywilnoprawna zawierana pomiędzy zleceniodawcą a akwizytorem. W ramach takiej umowy akwizytor zostaje zobowiązany do stałego pozyskiwania zamówień na rzecz zleceniodawcy.

Aktywizator szuka klientów na oferowane przez zleceniodawcę towary i zajmuje się ich sprzedażą. Natomiast zleceniodawca zobowiązuje się do dostarczenia akwizytorowi aktualnej oferty sprzedaży i cennika, a także do udzielenia akwizytorowi niezbędnego pełnomocnictwa. Umowa akwizycji może dotyczyć także sprzedaży usług.

Niezbędne elementy umowy akwizycji to między innymi oznaczenie stron umowy, oznaczenie przedmiotu umowy i zakresu współpracy, a także zobowiązanie zlecającego do wystawienia akwizytorowi pisemnego upoważnienia, które uprawnia go do wykonywania zadań wynikających z umowy. Umowa akwizycji powinna być umową terminową, co oznacza, że należy podać termin jej rozpoczęcia i zakończenia. 

W treści umowy akwizycji strony muszą określić także, jakie wynagrodzenie otrzyma akwizytor. Najczęściej ma ono formę prowizji, czyli procentu od uzyskanych przychodów.

Jeśli potrzebujesz kompletnej umowy akwizycji, kliknij poniższy przycisk, aby pobrać gotowy do wypełnienia wzór dokumentu:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opis
Opinie (0)

.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umowa akwizycji – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

umowa-akwizycji-wzor
Umowa akwizycji - wzór
17