17 zł
Kraty na balkonie w mieszkaniu na parterze mają pełnić funkcję ochronną. Zasadniczo, powinny uniemożliwiać włamanie do mieszkania przez drzwi balkonowe. Zapobiegają także uszkodzeniu okien przez ptaki.
Często jednak chroniąc mieszkanie na parterze, okratowanie ułatwia włamywaczom dokonanie włamania do mieszkań na piętrze budynku. W takiej sytuacji warto złożyć prośbę o nakazanie usunięcia okratowania balkonu w mieszkaniu na parterze – pismo należy skierować do administracji budynku.
Wniosek o usunięcie okratowania balkonu może złożyć również właściciel mieszkania na parterze, jeśli nie chce, aby jego balkon był zagospodarowany w taki sposób.
Kraty nie stanowią estetycznego rozwiązania, jednak lokatorzy nie mogą usuwać ich samowolnie. Konieczne jest zgłoszenie sprawy do zarządcy, czyli do spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty.
Balkony stanowią część elewacji budynku, zatem należą do części wspólnych podlegających zarządowi spółdzielni. Aby usunąć okratowanie, trzeba uzyskać zgodę zarządcy, odpowiednio motywując swój wniosek.
Pobierz gotowy do wypełnienia wzór prośby o nakazanie usunięcia okratowania balkonu w mieszkaniu na parterze, klikając poniższy przycisk:
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.