Odmowa podwyżki przez pracodawcę – wzór

17 

Pracodawca nie ma obowiązku akceptowania każdej prośby o podwyżkę, nawet jeśli jest to petycja wystosowana przez więcej niż jednego pracownika. Jego odmowa udzielenia podwyżki powinna być jednak uzasadniona. O odrzuceniu prośby o podwyżkę przełożony może poinformować pracownika na piśmie.

Odmowa podwyżki przez pracodawcę pozwala zadbać o motywację pracownika – bez uzasadnienia odmowa mogłaby zostać potraktowana jako czynnik demotywujący do pracy, poszerzania kwalifikacji i dokładania starań do jak najlepszego wykonywania obowiązków służbowych. 

W odmowie udzielenia podwyżki pracodawca powinien postarać się wyjaśnić przyczyny swojej decyzji, powołując się na przykład na zły stan finansów firmy czy fakt poczynienia dużych inwestycji.

Konieczne jest także docenienie pracownika, czyli podziękowanie mu za ciężką pracę. Odmowa podwyżki przez pracodawcę może wyrażać też nadzieję, że w przyszłości przełożony będzie w stanie taką podwyżkę przyznać. Nie należy jednak składać na piśmie deklaracji, których pracodawca nie jest w stanie zrealizować. 

Możesz nabyć gotowy do wypełnienia wzór odmowy podwyżki przez pracodawcę, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Odmowa podwyżki przez pracodawcę – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

odmowa-podwyzki-przez-pracodawce-wzor
Odmowa podwyżki przez pracodawcę - wzór
17