Wniosek o malowanie klatki schodowej – wzór

17 

Zarządca nieruchomości – wspólnota lub spółdzielnia mieszkaniowa – mają obowiązek dbania o utrzymanie części wspólnych budynku w należytym stanie technicznym. Zadaniem administracji jest wykonywanie niezbędnych napraw i remontów, a także modernizowanie części wspólnych – w ramach dostępnego budżetu. 

Konieczność przeprowadzenia remontu, na przykład na klatce schodowej, nie zawsze podyktowana jest jedynie względami bezpieczeństwa. Duże znaczenie ma także estetyczny wygląd tej części wspólnej, która pełni rolę reprezentacyjną.

Mieszkańcy mają zatem prawo skierować do zarządcy wniosek o malowanie klatki schodowej, jeśli ściany w tej części budynku są brudne, poszarzałe, pożółkłe, a także gdy farba łuszczy się i odpada.

Wniosek o malowanie ścian może uwzględniać także propozycję malowania powierzchni konkretnym rodzajem farby, na przykład tym odpornym na szorowanie, aby łatwiej było utrzymać klatkę schodową w czystości. 

Pismo z prośbą o malowanie klatki schodowej powinno zostać rozpatrzone w terminie do 30 dni. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, zarządca sfinansuje remont ze środków funduszu remontowego. 

Pobierz gotowy do wypełnienia wzór wniosku o malowanie klatki schodowej, klikając poniższy przycisk:

Wzór pisma pochodzi z kategorii:
Opinie (0)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wniosek o malowanie klatki schodowej – wzór”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wniosek-o-malowanie-klatki-schodowej-wzor
Wniosek o malowanie klatki schodowej - wzór
17